LISTA ZMIAN DOTYCZĄCA "STAREJ" STRONY

(stary adres: http://arczi79.yoyo.pl
Odwiedzona przez 10262 internautów)

 

[11.05.2007]

 1. Uruchomiona strona na bazie cms'a Mambo
 2. Wstępnie przygotowane podstawowe składowe stronki - instalacja kilku modułów i komponentów
 3. Wstępna konfiguracja
[12.05.2007]

 1. Blog z możliwością dodawania komentarzy
 2. Wprowadzona sekcja linków
 3. Wstępnie przygotowana galeria zdjęć - wciąż jednak do poprawek i "tuningu"
 4. Wprowadzona możliwość napisania do mnie maila ("Napisz do mnie")
 5. Aktywacja wyszukiwarki na stronie
 6. Poprawa elementów wizualnych strony
 7. Dodano elementy prawej belki - losowe zdjęcia, kurs walut, data i imieniny, licznik odwiedzin
 8. Przeniesiona z mojego serwisu GetPhoto księga gości (na zasadzie podlinkowania)
[13.05.2007]

 1. Przeniesione linki z mojej galerii na GetPhoto
 2. Przeniesione artykuły/newsy z mojej galerii na GetPhoto
 3. Dodany artykuł - "Arczi - kto to?"
 4. Poprawa galerii pod kątem funkcjonalności (możliwość powrotu do listy albumów) oraz rozmiaru - dostosowanie do wielkości szablonu strony
[16.05.2007]

 1. Kolejne usprawnienie galerii - podział katalogu makro na 5 podkatalogów po 50 zdjęć w każdym (szybsze przeglądanie zawartości, podział chronologiczny na podkatalogi)


[21.05.2007]

 1. Usunąłem z prawej belki opcję "Dodaj stronę do ulubionych" - każdy sam wie jak to zrobić.
 2. Dodałem mały czat - narazie testowo
 3. Galeria makro rozrosła sie o kolejny podfolder (06)


[21.05.2007]

 1. Chat jednak chwilowo wyłączony... nie jestem do końca przekonany do niego - tylko niepotrzebnie obciąża serwis...
 2. Usunięte okno logowania - i tak funkcjonalności z nim związane nie zostały przeze mnie aktywowane... komentarze w blogu można pisać nie będąc zalogowanym.
 3. Na górnym pasku - zamiast "Arczi - kontakt" jest "Arczi - kto to?"

[29.05.2007]

 1. Nowa sonda na stronie głównej - "Jak oceniasz zdjęcia w galerii". Zachęcam do wyrażenia swojej opinii

[31.05.2007]

 1. Jednak sonda usunięta... nie spotkała się z zainteresowaniem mimo licznych odwiedzin więc nie będę niepotrzebnie obciążał stronki. No cóż... takie życie.

[03.06.2007]

 1. Na stronie głównej, w dziale "Nowości" pojawił się nowy temat który na stałe pozostanie w tym miejscu - mianowicie: "NOWE ZDJĘCIA W GALERII" - będę tu umieszczał miniaturki zdjęć wrzuconych ost. do galerii wraz z datą aktualizacji galerii.

[05.11.2007] (co prawda miejsca na fotki nie ma już... ale...)

 1. Reorganizacja działu linki - dodane kolory grupujące tematy, poszerzona ilość działów tematycznych, bardzo dużo nowych "linków" do stron w sieci
 2. Reorganizacja menu bocznego (lewego) i górnego - pojawił się skrót o nazwie "BEST OF 2007" a opisy owadów trafiły na panel boczny
 3. Już od dłuższego czasu aktywny jest (i się dobrze spisuje) plugin pozwalający w tematach na blogu wstawiać filmiki min. z YouTube
 4. Rozrosła sie galeria - 11 głównych kategorii, w tym kategoria makro ma dziesięć podfolderów!!! Łącznie na stronie 595 moich zdjęć w tym zdjęć makro aż 459 (!!)
 5. Parę zmian na panelu administracyjnym mających wpływ na bezpieczeństwo galerii
 6. Uzupełniłem skrypt PHP odpowiedzialny za komentarze w tematach blogu - w tej chwili parę uciążliwych botów sieciowych które mnie ost. nawiedziły nie może wprowadzić swoich komentarzy :D

 

[11.12.2007]

 1. W związku z tym że założyłem nowy blog związany z programowaniem - w pasku menu po lewej stronie pojawiła sie nowa pozycja: "Blog - programowanie", Równocześnie stara nazwa pozycji menu "Blog" zmieniła nazwę na "Blog - główna"

 

STRONA PRZENIESIONA NA NOWY SERWER

(nowy adres: http://arczi79.netarteria.info )

 

 

[02-05.01.2008]

 1. Przede wszystkim - zmiana hostingu a co za tym idzie kopiowanie całej zawartości strony i bazy danych z serwera yoyo.pl na netarteria.pl
 2. Zmiana elementów zabezpieczeń strony
 3. Zmiana skórki na "Siteground65" ( www.siteground.com)
 4. Zmiana elementów nowej skórki - dostosowywanie do moich potrzeb (mój banner tytułowy, delikatnie zmieniony układ strony, poprawiona czcionka bloga, zmieniony sposób wyświetlania elementów bloga, usunięte zbędne elementy informacyjne strony, usunięte niepotrzebne przyciski strony, poprawiona/zmieniona konfiguracja wyświetlania bloga przez mambo)
 5. Usunięte zbędne komponenty niepotrzebnie obciążające stronę (losowe zdjęcie, kurs walut, imieniny)
 6. Usystematyzowanie działu z artykułami - teraz jest o fotografii ("FOTOGRAFIA ITP"), różności ("RÓŻNE ARTYKUŁY") oraz pojawił się NOWY blog poświęcony programowaniu ("PROGRAMOWANIE")
 7. Zainstalowana nowa wersja galerii "Expose" - v.4.6, ponowna konfiguracja skryptu galerii, częściowa polonizacja
 8. Delikatnie przebudowane albumy w galerii (pojawiła się album "Makro śmieci", album "Makro - owady" podzielony na podkatalogi, album "Ludzie" podzielony na podkatalogi)
 9. Uproszczony formularz dodawania komentarzy do artykułów
 10. Dodany licznik odwiedzin strony (+edycja skryptu dostosowująca go do moich potrzeb)
 11. Dodany komponent odpowiedzialny za pobieranie blików - jest więc nowy dział - "PLIKI DO POBRANIA" - konfiguracja wyglądu komponentu (bezpośrednio na pliku skryptu php)
 12. Dodanie modułu pozwalającego płynnie powiększać zdjęcia w artykułach (jednakże ze względu na pewne jego ograniczenia - będę stosował go tylko w niektórych artykułach)

[08.01.2008]

 1. W zakładce "Historia Galerii" zmniejszyłem liczbę wyświetlanych aktualizacji galerii - od teraz będą tam miniaturki zdjęć tylko z OSTATNICH 10 aktualizacji galerii

[09.01.2008]

 1. Zaktualizowałem część zdjęć - większość zdjęć w katalogu "Makro - owady" jest teraz w większych rozmiarach (najdłuższy bok zdjęcia to 1000 pixeli)

[11.01.2008]

 1. Poprawione wyświetlanie miniaturek w "Historii galerii". Okazało się że ta stronka rozjeżdżała się pod "wspaniałą" przeglądarko InternetExplorer - teraz już powinno być ok (ogólnie polecam Firefoxa).

[23.01.2008]

 1. Przeorganizowany dział "OPISY OWADÓW". Teraz opisy podzielone są na grupy tematyczne adekwatne do tych w mojej galerii.

 

[24.01.2008]

 1. NETARTERIA zmieniła serwery. Dzisiaj DNS'y załapały adres nowego serwera i od dzisiaj moja stronka dział już na innym IP serwera. Konieczne było przeniesienie bazy danych na nowy serwer (pliki przekopiowali Panowie z Netarterii w procesie migracji).


[28.01.2008]

 1. Kosmetyczne zmiany komponentu komentarzy do artykułów.
 2. "OPISY OWADÓW" - w poszczególnych kategoriach, nad zdjęciami będę umieszczał ciekawostki dotyczące danej grupy owadów.


[28.03.2009]

 1. Zainstalowałem i spersonalizowałem NOWY komponent do mojej "Linkowni". Na razie przeniesiony tylko stary układ hierarchiczny linków... ale nowy komponent pozwoli mi na rozbudowanie hierarchii linków www -  co też systematycznie będę robił (niełatwe zadanie przede mną - bo obecnie u mnie prawie 700 linków w starym układzie hierarchicznym czekających na przeniesienie i opisanie... )
[05.04.2011]
 1. Kilka korekt w JavaScriptach.... nawet nie zauważyłem że wcześniej się wywalały przy wejściu na moją stronę... teraz powinno być ok ;)